Martin Koči a jeho Škoda Fabia R5 vybojovali druhé miesto

27. júna 2018
Komentáre vypnuté

V mimoriadne náročnej Agrotec Petronas Rally si posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. nového tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, jazdiaca na automobile ŠKODA FABIA R5, vybojovala v absolútnom poradí vynikajúce druhé miesto. Rely na juhu Moravy vyhral Jan Kopecký z továrenského tímu ŠKODA Motorsport. Dvojdňové preteky boli aj súčasťou seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v rely – v polovici súťaže je Martin Koči v priebežnom poradí stále na prvej pozícii.

Náročnú Agrotec Petronas Rally, ktorá sa jazdila vo viniciach na juhu Moravy, ovládol český pretekár Jan Kopecký (ŠKODA FABIA R5) z továrenského tímu ŠKODA Motorsport. Z dvanástich rýchlostných skúšok vyhral jedenásť. V deviatej však bol najrýchlejší Martin Koči (ŠKODA FABIA R5) z nového pretekárskeho tímu ŠKODA Slovakia Motorsport. Slovenská posádka v ťažkej konkurencii 121 posádok skončila v absolútnom poradí na vynikajúcom druhom mieste.

Ambície tímu ŠKODA Slovakia Motorsport, výborné technické nastavenie auta a pripravenosť jazdca preukázal Martin Koči už v shakedowne pred pretekmi, kde v meranom úseku skončil na tretej pozícii, len dve sekundy za víťazom Janom Kopeckým.

Samotná dvojdňová rely bola rozdelená na dve etapy. Svoju neskutočnú formu potvrdil Jan Kopecký s Pavlom Dreslerom, ktorí v prvej etape zvíťazili vo všetkých meraných úsekoch. Martin Koči s Radovanom Moznerom ml. jazdili vynikajúce časy, ale dvadsaťsekundová penalizácia za rozbitý retardér ich vo výsledkovej listine prvej etapy posunula na štvrté miesto.

„Veľmi ma mrzeli tie trafené balíky slamy, večer som sa celému tímu ospravedlnil. V ťažkej konkurencii množstva kvalitných najmä českých jazdcov sme jazdili veľmi dobre, preto ma tých dvadsať sekúnd úprimne mrzelo,“

podelil sa o svoje pocity Martin Koči.

Skvelé časy jazdil tím ŠKODA Slovakia Motorsport aj v druhej etape. Martin Koči dokonca vyhral deviatu rýchlostnú skúšku a rýchlymi jazdami úspešne zvládol ťažký súboj o striebornú priečku v  konečnom poradí.

Agrotec Petronas Rally bola zaradená aj so seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2018, keď do hodnotenia sa započítali výsledky z prvej a druhej etapy samostatne. Súťaž o slovenský majstrovský titul pokračuje napínavými súbojmi medzi tímom ŠKODA Slovakia Motorsport s posádkou Martin Koči / Radovan Mozner ml.  a poľskou posádkou Grzegorz Grzyb / Boguslav Browinski . Prvú etapu v Hustopečiach vyhrala poľská posádka pred slovenskou, druhú etapu ovládol M. Koči pred G. Grzybom. Po prvej polovici pretekov v priebežnom poradí MSR 2018 je tak posádka Martin Koči / Radovan Mozner ml. so 110 bodmi na priebežnom prvom mieste. Delí sa oň práve so svojimi poľskými súpermi s rovnakým počtom bodov. Obe posádky jazdia na úspešnom pretekárskom špeciále Škode Fabia R5.

„Vedeli sme, že Agrotec Petronas Rally v Hustopečiach bude veľmi náročná. V takej obrovskej konkurencii je druhé miesto naozaj skvelým výsledkom. Na výkon Martina Kočiho a celého tímu ŠKODA Slovakia Motorsport na pretekoch sme mimoriadne hrdí. Martin tak aj naďalej dokazuje, že jeho ambície vyhrať titul Majstra Slovenskej republiky v rely môže skutočne naplniť. Veríme, že v ďalších pretekoch tomu nebude inak a budeme mu držať palce,“

povedal Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Ďalším podujatím, na ktorom bude tím ŠKODA Slovakia Motorsport s Martinom Kočim a Radovanom Moznerom bojovať o víťazstvo v seriály Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2018, bude Rally Lubeník, ktorá sa uskutoční 13. – 14. júla.