VIDEO: Aký pán, také MINI – Prispôsobivé odlišným potrebám

12. februára 2018
Komentáre vypnuté

Individualizácia typická pre značku MINI dosiahla novú úroveň. Britský výrobca prémiových automobilov predstavuje službu MINI Yours Customised (v preklade: MINI prispôsobené vašim potrebám), ktorá dáva zákazníkom možnosť získať vybrané inovované produkty s dizajnom, ktorý si sami navrhli.

Následne môžu transformovať svoje vlastné vozidlo na špeciálny kus personalizovaný vo vlastnom štýle. Tento inovatívny balík bude sprístupnený v priebehu roka 2018 pre množstvo modelov MINI v Európe a ďalších veľkých trhoch. Produktový rad MINI Yours Customised bude zahŕňať podložky smeroviek známe ako bočné ozdobné mriežky, obloženie interiéru na strane spolujazdca, LED prahy a projektory dverí.

Zákazníci si môžu vybrať, navrhnúť a objednať inovované diely v novom online obchode (www.yours-customised.mini). Individualizované produkty budú následne vyrobené pomocou inovatívnych výrobných postupov, ako je 3D tlač a laserové písmo. Pokročilý výrobný postup umožňuje presnú implementáciu želaní zákazníka. Individuálne navrhnuté výrobky budú dodané v priebehu iba niekoľkých týždňov. Jednotlivé diely budú navrhnuté tak, aby ich mohol do vozidla integrovať samotný zákazník alebo servisný partner MINI. Zákazník môže konkrétny diel zmeniť aj niekoľkokrát. To znamená, že individualizované komponenty možno vymeniť aj neskôr v prípade predaja vozidla.

Návrhy zvolené a uložené zákazníkmi sa po skompletizovaní postupu objednávky v digitálnej forme prenesú do príslušného výrobného závodu a údaje budú použité priamo príslušným systémom na výrobu jedinečných výrobkov. Napríklad digitálne ovládaná 3D tlačiareň dostane inštrukcie na základe údajov vytvorených v priebehu konfigurácie, aby vyrobila presne také bočné ozdobné mriežky a lišty, ako ich navrhol zákazník. Výrobky MINI Yours Customised sa budú vyrábať vo výrobných závodoch v Nemecku.

Všetky 3D tlačiarne použité v tomto procese sú vysoko profesionálne výrobné zariadenia, ktoré sú presne nakonfigurované na tento účel BMW Group vďaka jej strategickému partnerstvu so spoločnosťami Hewlett-Packard Inc., Carbon Inc. a EOS GmbH. Aj počítačom riadené laserové gravírovanie použité pri výrobe prahov dverí štylizovaných podľa želania zákazníka je navrhnuté tak, aby vyhovovalo prísnym požiadavkám na kvalitu výrobkov MINI.

 

Vďaka tomu všetky výrobky MINI Yours Customised spĺňajú rovnaké vysoké štandardy formy, funkcionality a bezpečnosti ako komponenty dodávané z výrobného závodu pôvodného príslušenstva MINI.