VIDEO: Decentne inovovaná Škoda Fabia

12. februára 2018
Komentáre vypnuté

ŠKODA FABIA s novým dizajnom a novou technikou na palube otvára ďalšiu kapitolu svojho úspešného príbehu. Mimoriadne populárny malý automobil z českej Mladej Boleslavi sa čoskoro pochváli novou prednou a zadnou časťou, novými prednými LED-svetlometmi, zadnými LED-skupinovými svetlami a vylepšeným interiérom.

Živé a úsporné motory so zdvihovým objemom 1,0 l zvýrazňujú sofistikovaný charakter automobilu ŠKODA FABIA, podobne ako nové asistenčné systémy. Modernizovaná ŠKODA FABIA sa predstaví na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2018. Uvedenie na trh je plánované v druhej polovici roka 2018.

Nový dizajn vo vnútri aj vonku

Modifikovaný dizajn prednej a zadnej časti podporuje mimoriadne hodnotný, a súčasne nezameniteľný vzhľad vozidla, ktorý dotvárajú po novom tvarované hlavné a hmlové svetlomety, ako aj výrazne prepracovaná maska ​​chladiča. Prvýkrát je v modelovom rade FABIA využitá účinná diódová svetelná technika v predných svetlometoch aj zadných skupinových svetlách. Nová je tiež ponuka kolies z ľahkých zliatin. Model FABIA s karosériou hatchback bude prvýkrát ponúkať aj voliteľné kolesá s priemerom 18 palcov. Vo vnútri bol upravený dizajn prístrojového štítu, zmenený je vzhľad dekoračných prvkov na prístrojovej doske a nové sú aj dvojfarebné vzory poťahových látok sedadiel.

Rozbaľte si vynovenú Fabiu

Úsporné a živé zážihové motory

Škála motorov vozidiel ŠKODA FABIA zahŕňa štyri benzínové trojvalcové motory s objemom 1,0 litra. Motory MPI s nepriamym vstrekovaním paliva dosahujú výkon 44 kW (60 k) a 55 kW (75 k). Dva motory TSI disponujú pokročilými technológiami, vrátane preplňovania a priameho vstrekovania benzínu do valcov, čo im umožňuje produkovať najvyšší výkon 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI sú vybavené filtrom pevných častíc. Najvýkonnejší zo štvorice motorov je v ponuke aj so sedemstupňovou prevodovkou DSG.

Ponuka motorov v tomto modelovom rade sa zameriava na sofistikované zážihové pohonné jednotky, o ktoré majú zákazníci v kategórii malých vozidiel najväčší záujem. Parametre moderných zážihových trojvalcových motorov sa vďaka zlepšenej hospodárnosti a nízkym emisiám pohybujú na porovnateľnej úrovni ako pri vysoko účinných vznetových motoroch.

Nové asistenčné systémy na zvýšenie bezpečnosti a pohodlia

Rozšírením ponuky asistenčných systémov v modelovom rade FABIA automobilka ŠKODA opäť prináša modernú techniku ​​z vozidiel vyšších tried do segmentu malých automobilov, dostupných širokej skupine zákazníkov.

Nová funkcia Blind Spot Detection upozorňuje vodiča na prítomnosť vozidiel v mŕtvom uhle alebo na zozadu rýchlo sa približujúce auto pri jazde na viacprúdových diaľniciach. Systém Rear Traffic Alert monitoruje dianie za vozidlom a varuje pred kolíziou pri cúvaní. Ďalšou novou funkciou je Light Assist, ktorá automaticky prepína z diaľkových na stretávacie svetlá hneď, ako systém rozpozná protiidúce vozidlo. Vodičovi tak uľahčuje jazdu v noci a zároveň zamedzuje oslnenie ostatných účastníkov premávky.

Infotainment systém Swing teraz so 6,5-palcovým displejom a aplikáciou ŠKODA Connect

Infotainment systém Swing teraz ponúka 6,5-palcový displej a tiež umožňuje vodičom využívať celú škálu mobilných online služieb ŠKODA Connect. S navigačným systémom ŠKODA FABIA ponúka tiež službu Online Traffic Information so správami o dopravnej situácii v reálnom čase. Inovatívna technológia SmartLink+ umožňuje využívať všetky výhody Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLinkTM a SmartGate.

Ešte väčšia škála prvkov Simply Clever

Pre značku typické praktické detaily navrhnuté v duchu filozofie Simply Clever, ktoré vylepšujú pohodlie a uľahčujú používanie automobilov ŠKODA v každodennej prevádzke, naďalej odlišujú model ŠKODA FABIA od ostatných malých vozidiel na trhu.

Škrabka na ľad, ktorá je vždy po ruke vo veku palivovej nádrže, po novom umožní aj meranie hĺbky dezénu pneumatík. ŠKODA FABIA môže byť tiež vybavená USB portami pre elektronické zariadenia cestujúcich na zadných sedadlách. Zákazníci si môžu tiež zvoliť obojstranný koberec do batožinového priestoru. Bočná priehradka v batožinovom priestore modelu ŠKODA FABIA COMBI obsahuje ďalšiu novinku – prenosné LED-svietidlo.

Stabilná súčasť modelového radu značky ŠKODA

ŠKODA FABIA hrá kľúčovú úlohu v súčasnej palete modelov tradičnej českej automobilky. Vďaka svojim kvalitám sa stala medzinárodným bestsellerom v kategórii malých vozidiel, zároveň poskytla aj základy najnovším úspechom značky ŠKODA vo svete rally. Od roku 1999 sa na celom svete predalo viac ako štyri milióny automobilov ŠKODA FABIA, pričom len súčasná tretia generácia modelu už prekonala hranicu 500 000 vozidiel dodaných zákazníkom. ŠKODA FABIA je aktuálne tretím najpredávanejším modelom značky. Hlavnými trhmi pre model ŠKODA FABIA s karosériou hatchback sú Nemecko, Veľká Británia a Poľsko, pre model ŠKODA FABIA COMBI sú cieľovými krajinami predovšetkým Nemecko, Česká republika a Poľsko.