Ford Fiesta s 1,0-litrovým motorom EcoBoost je k dispozícii aj s automatickou prevodovkou PowerShift

22. novembra 2013
Komentáre vypnuté

Podľa najnovších údajov poskytovateľa údajov automobilového priemyslu – organizácie JATO Dynamics – sa Ford Fiesta stal v septembri a počas prvých deviatich mesiacov roka 2013 najpredávanejším malým vozidlom v Európe.

V priebehu septembra predala spoločnosť Ford v Európe 33 561 vozidiel Fiesta a počas prvých deviatich mesiacov roku 2013 celkovo 222 184 vozidiel Fiesta, čím sa tento model stal druhým najpredávanejším vozidlom v Európe za september aj za prvých deväť mesiacov tohto roka.

Počas prvých deviatich mesiacoch roka 2013 sa najviac vozidiel Fiesta predalo vo Veľkej Británii, a to viac ako 96 000 vozidiel. Ďalej nasleduje Nemecko, Taliansko, Francúzsko a Španielsko. Fiesta sa taktiež stala celosvetovo najpredávanejším malým vozidlom v prvej polovici roka 2013, keď spoločnosť Ford predala 356 434 vozidiel. Analýzu vykonala spoločnosť Ford podľa údajov spoločnosti Polk o registrácii vozidiel na celom svete.

Fiesta môže byť vybavená niektorým zo siedmich pohonných jednotiek, ktoré majú emisie CO2 nižšie ako 100 g/km a súčasťou ponuky je aj 1,0-litrový motor EcoBoost– Medzinárodný motor roka 2013 aj 2012. Spoločnosť Ford ponúka verziu 1,0-litrového motora EcoBoost s výkonom 74 kW/100 k a modernou šesťstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou Powershift. Ide o prvé spojenie týchto dvoch technológií, a vozidlo vďaka tomu dosahuje emisie CO2 na úrovni 114 g/km a spotrebu paliva 4,9 I/100 km.

„Tieto najnovšie údaje dokazujú, že nový úsporný Ford Fiesta s atraktívnym dizajnom a špičkovými technologickými prvkami naozaj zaujal európskych zákazníkov,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby. „Vďaka prvému spojeniu oceneného 1,0-litrového motora EcoBoost s dvojspojkovou automatickou prevodovkou PowerShift sme v tomto segmente pokročili o významný krok vpred a určite tým oslovíme množstvo nových zákazníkov – predovšetkým tých, ktorí vyžadujú najnovšie technológie.“

1,0-litrový motor EcoBoost využíva rôzne technológie vrátane priameho vstrekovania paliva, preplňovania turbodúchadlom a premenlivého časovania ventilov, ktoré vozidlu zabezpečujú výkon väčšieho a spotrebu menšieho motora. Blok tohto trojvalcového motora je zároveň taký malý, že by sa zmestil do skrinky na batožinu v lietadle.

Počas 12 mesiacov až do septembra tohto roka vrátane stúpol predaj nového kompaktného vozidla kategórie MPV Ford B-MAX s automatickou prevodovkou Powershift o 10 percent. Počas rovnakého obdobia spoločnosť zaznamenala zvýšený dopyt zákazníkov po modeloch Ford Kuga, Mondeo, S-MAX a Galaxy s automatickou prevodovkou.

Nová Fiesta sa vyznačuje dynamickým dizajnom exteriéru aj interiéru, kvalitným spracovaním aj ergonómiou. Okrem toho ponúka systém aktívneho brzdenia Active City Stop, vďaka ktorému vozidlo zabráni nehodám pri nízkej rýchlosti.

Vo výbave modelu Fiesta sa taktiež nachádza hlasom aktivovaný komunikačný systém SYNC s funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance. Operátorom miestnych pohotovostných služieb dokáže ohlásiť informácie o nehode v 26 jazykoch, ktorými sa hovorí v 40 európskych regiónoch.