Ford Mondeo v luxuse menom Vignale

6. marca 2014
Komentáre vypnuté

Nové Mondeo, predávajúce sa v USA pod označením Fusion si zatiaľ stále nenašlo cestu na starý kontinent. Má sa tak udiať v roku 2015. Jeho príchodom sa dostane na výslnie štyridsať ročná oprášená značka slávnej turínskej karosárne Vignale.

Právo používať názov Vignale získal Ford už v roku 1970, kúpou turínskej karosárne Ghia. Pod taktovkou karosárne Vignale dostávali automobilové krivky také slávne značky ako Alfa Romeo, Fiat, Maserati, Chevrolet, DeTomaso, Lancia, BMW či Rolls-Royce. V našich končinách  dostala kabát od Carrozzeria Vignale  Tatra 613.

Názov Vignale bude symbolom najluxusnejšej výbavy modelov značky Ford. Priložené fotografie znázorňujú prakticky sériový vzhľad Mondea, predávaného v USA, avšak vo verzii Vignale. Tá má byť vrcholom ponuky a nahradiť tak doterajšie označenia Ghia a Titanium. Ford však ide ešte ďalej. Okrem okázalého luxusu bude pri výbave Vignale poskytovať svojim zákazníkom exkluzívny prístup v podobe špecializovaných showroomov, výhradne vystavujúcich  automobily s označením Vignale.

Geneva2014-Vignale_Dingo_01

Ford sa rozhodol pre tento koncept z prozaických dôvodov. Až 15% zákazníkov požadovalo od jeho automobilov väčšiu dávku luxusu. A práve pre túto klientelu je značka cielená. Okrem toho dostanú  zákazníci nadštandardné prémiové služby v podobe doživotného umývania automobilu, či zdarma jeho prepravy do servisu a späť k zákazníkovi. Pri návšteve showroomu sa môžu tešiť na osobné privítanie samotným riaditeľom.

 Geneva2014-Vignale_07

Prvým automobilom v luxusnom poňatí Vignale bude pripravovaný Ford Mondeo. Dizajnér Martin Smith sa pri jeho modelovaní inšpiroval industriálnym dizajnom. Okrem decentných chrómových prvkov, 20- palcových diskov kolies a mohutnej masky chladiča sú jedným z poznávacích znamienok hmlové svetlá technológie LED. Kožený interiér s prešívanými kosoštvorcami sa nesie v duchu šesťdesiatych rokov, ktoré pre karosáreň Vignale predstavovali obdobie najväčšieho rozkvetu.

Neskôr sa bude vo výbave Vignale ponúkať aj model S-Max a Edge.