Ford pripravuje na 5. decembra nový Mustang pre Európu

25. novembra 2013
Komentáre vypnuté

Spoločnosť Ford odhalí 5. decembra prvý model Ford Mustang určený pre európsky trh; ide o šiestu generáciu tohto kultového modelu, ktorý na budúci rok oslávi 50. výročie spustenia výroby.

Nový Mustang absolvuje svoj globálny debut v šiestich mestách na štyroch kontinentoch vrátane Barcelony, kde sa na špeciálnom podujatí „Go Further“ predstavia nové vozidlá a technológie, ktoré spoločnosť Ford ponúkne v budúcnosti európskym zákazníkom. Živý prenos z podujatia bude možné sledovať od 13:00 SEČ na www.gofurtherlive.com

Počas nasledujúcich 15 dní, nesúcich sa v znamení očakávaného odhalenia nového modelu, spoločnosť Ford v spolupráci so sieťami Facebook a Instagram demonštruje, čím si Mustang získal milióny svojich fanúšikov za posledných 50 rokov a ako neustále inšpiruje ľudí na celom svete.

„Pre milióny fanúšikov na celom svete, od Nového Zélandu po Island, od Šanghaja po Berlín, už Mustang dávno nie je iba obyčajným automobilom,“

povedal Jim Farley, výkonný viceprezident pre globálny marketing, predaj a služby značiek Ford a Lincoln.

„Keď zažijete Mustang, vzbudí vo vás pocity nadšenia a nezávislosti, ktoré nás všetkých inšpirujú.

Dnes spúšťame odpočítavanie dní do odhalenia úplne nového modelu Ford Mustang,“ dodáva Jim Farley ku kampani vrcholiacej počas Medzinárodného autosalónu v Los Angeles. „S novým dizajnom, väčšou kultivovanosťou, špičkovým výkonom, skvelými jazdnými vlastnosťami a inovatívnymi technológiami je Mustang pripravený aj na nasledujúcich 50 rokov.“

Spoločnosť Ford už začala odrátavať posledné dni do začiatku novej kapitoly príbehu modelu Mustang a pozýva ľudí, aby sa podelili o svoje fotografické príbehy o inšpirácii týmto kultovým vozidlom pod hashtagom #MustangInspires na Instagrame, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach.

„Každý má s Mustangom svoj vlastný príbeh a vďaka rozmachu sociálnych sietí sa môžu fanúšikovia Mustangu deliť o svoje osobné postrehy nielen slovami, ale aj prostredníctvom fotografií a videí,“ povedal Jim Farley. „Mustang je vďaka svojim vyše 5,5 milióna fanúšikov najviac „lajkovaný“ automobil v histórii Facebooku. Neexistuje žiadny lepší spôsob, ako vystupňovať vzrušenie z očakávania, než podporovaním šírenia príbehu modelu Mustang na týchto obzvlášť osobných, emocionálnych sieťach.“

A aby bolo napätie pred odhalením nového Mustangu ešte väčšie, spoločnosť Ford prostredníctvom Instagramu (http://instagram.com/ford) uverejnila prvý obrázok nového modelu, ktorý dáva tušiť, na čo sa môžeme 5. decembra tešiť.

Na Instagrame sa objaví séria krátkych filmov od 15 najlepších tvorcov z celého sveta, ktorí budú čerpať inšpiráciu z fotografií odosielaných fanúšikmi.

Spoločnosť Ford bude každý deň zverejňovať nové originálne video na #MustangInspires až do svetovej premiéry nového modelu Mustang.

„V apríli 1964 spoločnosť Ford realizovala svoje prvé medzinárodné odhalenie nového produktu, konkrétne modelu Mustang prvej generácie, ktoré sa odohralo v New Yorku a súčasne v 11 európskych hlavných mestách,“ povedal Jim Farley. „Odvtedy sa Mustang stal kultovým modelom, čoho dôkazom je niekoľkotisícnásobné účinkovanie vo filmoch, televízii, hudbe a počítačových hrách – a tiež vyše 600 klubov majiteľov po celom svete.“

Spoločnosť Ford bude neustále zverejňovať informácie o všetkých aktivitách súvisiacich s odhalením nového Mustangu v Európe, Ázii, Austrálii a USA prostredníctvom fotografií, videí a článkov. Fanúšikovia sú vítaní na stránkach sociálnych sietí:

  • http://ford.to/FordMustang50
  • https://www.facebook.com/fordmustang
  • https://www.facebook.com/ford
  • http://instagram.com/ford
  • https://twitter.com/fordmustang
  • https://plus.google.com/+ford/posts

Hostiteľom podujatia „Go Further“ v Barcelone bude Stephen Odell, výkonný viceprezident a prezident spoločnosti Ford of Europe pre Európu, Stredný východ a Afriku, spolu s najdôležitejšími členmi výkonného vedenia globálnej a európskej divízie spoločnosti Ford Motor Company.