Najkrajším autom za rok 2017 je Alpine A110

31. januára 2018
Komentáre vypnuté

Na 33. ročníku Festival Automobile International v Paríži získal model Alpine A110 cenu Najkrajšie auto roka 2017. Odovzdávania sa zúčastnil CEO Skupiny Renault Carlos Ghosn.

“Oživenie takého ikonického vozidla, akým je Alpine A110, bola inšpirujúca výzva. Spojili sme moderné technológie a expertízy s unikátnym dedičstvom pôvodného modelu,”

povedal CEO Carlos Ghosn.

“Sme hrdí na vášeň, ktorú A110 vyvoláva nielen vo fabrike v Dieppe, kde sa vozidlo vyrába, ale v celej Skupine Renault. Táto cena je obrovskou odmenou pre tých, ktorí po dobu piatich rokov dávali všetku energiu do toho, aby obnovili symbol francúzskej dokonalosti.”

Alpine A110 at the Festival Automobile International

Alpine A110, predstavená na autosalóne v Ženeve pred rokom, bola ocenená verejným hlasovaním na internete. Táto cena je odmenou za ťažkú prácu pre tímy Skupiny Renault, ktoré venovali množstvo energie navráteniu francúzskej značky. Nová A110 je elegantné, ľahké, dvojsedadlové coupé, ktoré reprezentuje oživenie značky Alpine. V rámci zachovania DNA značky je vozidlo agilné, vďaka čomu prináša vodičovi radosť z jazdy, ale aj komfort pri každodennej jazde.
Auto bolo navrhnuté a aj sa vyrába vo Francúzsku. A110 Première Édition má odľahčenú hliníkovú konštrukciu. Je poháňaná štvorvalcovým 1,8 litrovým turbo motorom s výkonom 252 koní.

Cena z tohto festivalu je už druhou veľkou odmenou. Alpine A110 vyhrala cenu Najlepšie športové auto roka na ceremónii Trophées Argus 2018 v decembri.

Značku Alpine založil v roku 1955 fanúšik motoristického športu Jean Rédélé. Meno Alpine sa stalo slávnym po víťazstve modelu A110 “Berlinette” na Rally Monte Carlo v rokoch 1971 a 1973. Dnes sa značka Alpine vracia s novým model A110, športovým kompaktným vozidlom, ktoré má jediný cieľ: priniesť radosť z jazdy.