Nová ŠKODA Octavia najoceňovanejším firemným autom roka 2013

31. októbra 2013
Komentáre vypnuté

Dlhodobo silnú pozíciu značky ŠKODA vo fleetovom segmente potvrdili aj výsledky ankety ALD Automotive FLEET AWARDS – Firemné auto roka 2013. ŠKODA zaznamenala víťazstvo v troch kategóriách a stala sa jednou z najoceňovanejších značiek. Nová generácia modelu Octavia zvíťazila v kategóriách referentské vozidlá a vozidlá pre stredný manažment. V kategórii poolových vozidiel zvíťazil model Rapid.

„Výsledky ankety iba potvrdzujú tradične veľmi silnú pozíciu značky ŠKODA vo fleetovom segmente. Sme potešení, že naše nové modely ocenili aj odborníci, ktorí sa venujú riadeniu a správe firemných flotíl. Octavia tretej generácie zvíťazila dokonca v dvoch veľmi silných kategóriách, čo sa nepodarilo žiadnemu inému modelu. Som presvedčený, že automobily značky ŠKODA sú ideálnym riešením pre širokú firemnú klientelu. Získané ocenenia považujeme za výbornú referenciu a zároveň pozvánku do našich Fleetových centier,“

uviedol Ing. Miroslav Račák, vedúci oddelenia veľkoodberov spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Firemné auto roka 2013 volila stovka top manažérov na odbornej konferencii FLEET DAY 2013, ktorá sa uskutočnila v rámci nitrianskeho autosalónu. Voľba Firmeného auta roka 2013 sa uskutočnila pod záštitou Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Ceny na slávnostnom ceremoniáli odovzdal generálny riaditeľ odboru cestnej dopravy Jaroslav Ozimanič spolu s riaditeľom ALD Automotive Danielom Tomaškom. Víťazné trofeje vyrobila chránená dielňa Dúha z Vranova nad Topľou, zamestnávajúca telesne postihnutých ľudí. Podujatie usporiadala spoločnosť Auto Business Media v spolupráci s výstaviskom Agrokomplex Nitra.

Škoda Miroslav Račák

Silné postavenie automobilov ŠKODA vo fleetovom segmente potvrdila aj nedávna štúdia EurotaxGlass, realizovaná v piatich európskych krajinách. Na základe jej výsledkov nová Octavia Combi jednoznačne zvíťazila v porovnaní s piatimi konkurentmi, ako vozidlo s najvyššou predpokladanou zostatkovou hodnotou po troch rokoch (až 49 percent).