Nové modely Ford Transit a Transit Connect dosiahli dvojnásobný triumf v Arctic Van Test

15. marca 2014
Komentáre vypnuté

Spoločnosť Ford Motor Company dosiahla historické dvojnásobné víťazstvo v teste Arctic Van Test, jednej z najkrutejších skúšok kvality a odolnosti vozidiel na planéte.

Úplne nové modely Ford Transit a Ford Transit Connect zvíťazili vo svojich kategóriách po súperení v zničujúcej päťdňovej skúške, v ktorej museli vozidlá a ich vodiči čeliť mimoriadne náročným výzvam na ľade a snehu v zamrznutej krajine severného Fínska, kde teploty klesajú na neuveriteľných –50 °C.

V skúške zahŕňajúcej rôzne disciplíny, od slalomu na zamrznutej letiskovej dráhe až po mučivú 700-kilometrovú jazdu po zľadovatených vyjazdených poľných cestách, zvíťazili dodávkové vozidlá Transit vďaka celkovo vysokej kvalite v rôznych oblastiach hodnotenia, ako napríklad spotreba paliva, schopnosť prevážať náklad alebo ovládateľnosť.

„Každý jeden model z radu Transit testujeme dlho pred uvedením na trh v tých najtvrdších klimatických a jazdných podmienkach na svete, takže takáto skúška ich nijako nezaskočí,“

povedal Paul Randle, riaditeľ pre globálny sortiment úžitkových vozidiel spoločnosti Ford of Europe.

„Naši zákazníci sa na svoje Transity spoliehajú pri plnení pracovných povinností, takže sme museli urobiť všetko pre to, aby ich nesklamali bez ohľadu na počasie.“

Transit_ ArcticVanTest2014_RK4_4746

Všetky dodávkové vozidlá v teste Arctic Van Test šoférovali skúsení experti zo šiestich európskych magazínov zameraných na úžitkové vozidlá. Tí nakoniec označili za víťazov oba Transity, čo znamená prvé dvojnásobné víťazstvo pre značku Ford v 23-ročnej histórii tohto testu. V teste sa taktiež hodnotí štartovanie motora a účinnosť kúrenia a odhmlievania skiel po noci, ktorú vozidlá strávili zaparkované vonku v silnom mraze.

Úplne nový Ford Transit dosiahol prvé miesto, alebo sa o prvé miesto delil s iným vozidlom v deviatich z 13 disciplín, v ktorých súperil s vozidlami značiek Mercedes-Benz, Opel a Volkswagen. Menší nový Ford Transit Connect dosiahol prvé miesto, alebo sa o prvé miesto delil s iným vozidlom v siedmich disciplínach, pričom mimoriadne zapôsobil svojou ovládateľnosťou a stabilitou na zľadovatenom povrchu v porovnaní so súpermi značiek Citroën, Renault a Volkswagen.

TransitConnect_ ArcticVanTest2014_RK4_4512

„Dodávkové vozidlá Ford jasne víťazili na veľmi šmykľavom povrchu – čo je veľká výhoda v období, keď môžete na zľadovatené cesty naraziť hocikde, a nielen na testovacom okruhu,“

povedal Heikki Laurell z fínskeho časopisu Auto Tekniikka ja Kuljetus, ktorý organizuje toto každoročné podujatie.

„Naše skúšky dokonale preveria hranice možností testovaných dodávok a pre tých, čo nie sú zvyknutí na škandinávske zimy, môžu byť dosť šokujúce.“

Úplne nové modely Transit a Transit Connect ( „Medzinárodná dodávka roka 2014“), budú na Slovensku uvedené koncom marca tohto roka.