Nový Renault Trafic

20. marca 2014
Komentáre vypnuté

Renault Trafic bol predstavený v roku 1908, kedy nahradil model Estafette. Do dnešného dňa sa ho predalo viac ako 1,6 milióna kusov. V roku 2014 bude tento úspešný príbeh pokračovať už treťou generáciou modelu, ktorý sa predstaví v 50 krajinách po celom svete.

Nový Trafic prichádza s úplne novým dizajnom exteriéru

Na prednej maske sa vyníma veľké a vzpriamené logo Renault, čím Nový Trafic dostal novú identitu značky. Jeho postoj vyjadruje silu a dynamickosť, zatiaľ čo jeho široké, úzko vedené svetlomety, mu dodávajú výrazný vzhľad. Jeho šikmé čelné sklo je tak v jasnom rozdelení s kapotou. Široké otvory na nasávanie vzduchu a pruh vo farbe karosérie, ktorý je medzi dvoma mriežkami chladiča, vytvárajú ľahší celkový pocit z vozidla. Ostrejšie linky dávajú vozidlu dynamickejší vzhľad, zatiaľ čo solídnosť, ktorú naši zákazníci očakávajú, ostáva zachovaná aj vďaka prednému nárazníku.

Nový Renault Trafic stavia na svojich bohatých skúsenostiach v segmente ľahkých úžitkových vozidiel, vďaka čomu Renault ponúka skutočnú užívateľsky príjemnú dodávku, ktorá je moderná a pohodlná. Nový Renault Trafic reaguje na meniace sa potreby zákazníkov a aktívne prispieva k úspechu podnikania.

Nový Renault Trafic je možné prispôsobiť podľa požiadavky vďaka vynikajúcej rozmanitosti radu Trafic. Trafic ponúka 270 variánt, dve rôzne výšky, dve rôzne dĺžky, dodávkové vozidlo, posádku s kabínou, verziu sklopného valníka, mikrobusové verzie, nehovoriac o možnostiach, ktoré ponúkajú unikátne riešenia Renault Tech.

RENAULT TRAFIC (X82) - PHASE 1

Nový Renault Trafic je flexibilný ale aj hospodárny a to vďaka použitiu nových motorizácií. Tie sú založené na expertíze spoločnosti Renault vo výrobe motorov. Nový Trafic bude dodávaný s novým agregátom 1,6 dCi, ktorý je vybavený pokročilou technológiou, ktorá umožňuje kombinovať vítanú úsporu spotreby paliva so skutočným potešením z jazdy.

Tento agregát bude k dispozícii v dvoch verziách: s jedným turbodúchadlom, ktorý šetrí až 1 liter paliva na 100 km, a verziu „Twin-Turbo“, ktorej spotreba paliva klesá pod 6 l/100 km. Tieto motory ponúkajú svižnú akceleráciu pri nízkych aj vysokých otáčkach, a to aj keď je vozidlo plne naložené.

Nový Renault Trafic bol vyvinutý expertmi na úžitkové vozidlá tak, aby bol spoľahlivý a robustný. Nový Trafic tak ťaží zo znalostí a odbornosti viac ako 1800 mužov a žien z výrobného závodu Sandouville, ktorý bol doteraz zameraný na prémiové osobné vozidlá. Na to, aby bolo možné presunúť výrobu úžitkových vozidiel do tohto francúzskeho mesta, prešiel závod významnou transformáciou vďaka investícii viac ako 230 miliónov €.

Spoločnosti Renault, ktorá je v Európe číslo jedna v segmente LCV, a to už od roku 1998, sa môže pochváliť aj mimoriadne konkurencieschopnou výrobou týchto vozidiel v Európe. Produkuje sa v troch výrobných závodoch po celom kontinente: Kangoo v meste Maubeuge, Master vo fabrike SOVAB v Batilly, a teraz aj Trafic v meste Sandouville.