QOROS 3 Sedan získal v bariérových testoch NCAP 5 hviezdičiek

13. mája 2015
Komentáre vypnuté

Qoros, nový čínsky výrobca automobilov, ktorý získal doteraz najvyššie skóre v oblasti bezpečnosti udelené čínskou NCAP, prepisuje históriu.

Qoros 3 Sedan dosiahol 60,5 bodov z maximálnych 62 možných, čo predstavuje hodnotenie päť hviezdičiek plus, a je jediným vozidlom, ktoré dosiahlo takéto skóre spomedzi všetkých doteraz testovaných vozidiel, vrátane tých od popredných výrobcov automobilov ako sú Volvo, Mercedes, Audi, BMW a Toyota.

Toto vynikajúce hodnotenie nasledovalo po zisku piatich hviezdičiek pre model Qoros 3 Sedan, ktoré mu udelila európska organizácia Euro NCAP v bariérových testoch bezpečnosti v roku 2013, pričom ho zároveň vyhlásila za “najbezpečnejšie auto roka”. Druhý sériovo vyrábaný model značky Qoros 3 Hatch získal od Euro NCAP rovnako pôsobivé hodnotenie v oblasti bezpečnosti.

1007541074_The-Qoros-3-Sedan-received-the-highest-score-ever-from-C-NCAP

Bariérové testy bezpečnosti C-NCAP sú prísne regulované a mimoriadne náročné. Tri náhodne vybrané vozidlá z každého modelu z rôznych dílerstiev po celej krajine sú hodnotené na základe viacerých kľúčových testov: predný náraz (čelný a s prekrytím), krčná chrbtica a bočný náraz. Qoros 3 Sedan vykázal vynikajúce výsledky v oblasti bezpečnosti a to nielen pre cestujúcich na predných ale aj na zadných sedadlách, keďže aj tieto sú vybavené predpínačmi bezpečnostných pásov a obmedzovačmi ťahu. Bariérové testy bezpečnosti C-NCAP ocenili taktiež prítomnosť bezpečnostných prvkov ako elektronická kontrola stability ESC, okenné airbagy, signalizácia nezapnutých bezpečnostných pásov či detské sedačky so systémom upevnenia ISOFIX.

1041916105_3

Automobilka Qoros je hrdá na bezpečnosť svojich vozidiel a interné procesy testovania nárazov, ktoré dokonca spĺňajú požiadavky na bezpečnosť platné aj na ďalších trhoch mimo Číny. Aj napriek tomu, že sa vozidlá Qoros nepredávajú na trhu v Spojených Štátoch, bol Sedan posúdený aj podľa náročného protokolu tzv. „Malého crash testu s prekrytím“, ktorý sa využíva pri testoch bezpečnosti vozidiel v USA. Aj pri tomto extrémnom crash teste boli dosiahnuté vynikajúce výsledky.

“Zisk piatich hviezdičiek plus v testoch bezpečnosti C-NCAP a zároveň najvyššieho skóre v histórii tejto organizácie, je fantastický úspech,”

uviedol Phil Murtaugh, výkonný riaditel a CEO automobilky Qoros.

“Qoros opäť dokázal, že dosahuje úroveň bezpečnosti a kvality, ktorá spĺňa alebo dokonca prekračuje bezpečnosť a kvalitu vozidiel uznávaných medzinárodných automobilových značiek.“

 Model Qoros 3 Sedan je vyrábaný vo výrobnom závode automobilky Qoros v Changshu v Číne.