RENAULT bude mať výrobný závod v čínskom Wuhan

30. decembra 2013
Komentáre vypnuté

Generálny riaditeľ skupiny Renault Carlos Ghosn a generálny riatideľ Dongfeng Motor Xu Ping dnes podpísali zmluvu o výstavbe spoločného výrobného závodu v čínskom meste Wuhan. Zmluvou sa zakladá nová spojená spoločnosť: Donfeng Renault Automotive Company (DRAC). Povolenie od protimonopolného úradu Čínskej Ľudovodemokratickej Republiky bolo tejto spoločnosti udelené 2. decembra 2013.

Investícia v celkovej hodnote takmer jednej miliardy eur bude zdieľaná v pomere 50/50. Nový spojený výrobný závod, ktorým si Skupina Renault zvýši svoj podiel na najrýchlejšie rastúcom automobilovom trhu na svete, bude dobudovaný v roku 2016, kedy ho opustí aj prvé vozidlo. Jeho počiatočná výrobná kapacita bude 150 000 vozidiel ročne, s potenciálom až na dvojitú produkciu v blízkej budúcnosti.

Továreň vytvorí až 2 000 nových pracovných miest a bude umiestnená v provincii Hubei, v hlavnom meste Wuhan. Výrobný závod bude zameraný na malé crossover vozidlá značky Renault. V ďalšej fáze projektu predstaví novovytvorená spoločnosť DRAC modely určené výlučne pre miestny trh, pod vlastnou značkou.