Renault sa podieľa na rozvoji infraštruktúry výkonných nabíjacích staníc

9. februára 2018
Komentáre vypnuté

Skupina Renault podporila projekt pre južnú Európu s názvom E-VIA FLEX-E, ktorý sa zaoberá rozvojom siete vysokovýkonných nabíjacích staníc. Cieľom tejto siete je zredukovanie nabíjacieho času a zatraktívnenie cestovania na dlhšie trasy cez Európu pomocou elektrických vozidiel novej generácie.

Projekt sa spustí koncom roka 2018 a na jeho začiatku bude nainštalovaných 14 vysokovýkonných nabíjacích staníc vo Francúzsku, Taliansku a Španielsku. Mimo-mestská sieť ponúkne vysokovýkonné nabíjacie stanice s kapacitou od 150kW do 350kW. Inštalované budú pozdĺž diaľnic a rýchlostných ciest.

Do projektu sa okrem značky Renault zapojili aj spoločnosti ENEL, Nissan, EDF, Enedis, Verbund a IBIL. Projekt je súčasťou European Commission’s Connecting Europe Facility (CEF), ktorý finančne podporuje rozvoj dopravy a cestnej infraštruktúry. Celkový rozpočet CEF je 6,9 milióna eur.

Skupina Renault podporila rozmach vysokovýkonných nabíjacích staníc na dva roky. Pomocou projektu sa bude snažiť prezentovať vlastné elektrické vozidlá. Skupina spolupracuje aj na projektoch Ultra-E a High Speed Electric Mobility Across Europe, ktoré postupne vystavajú 25 a 158 nabíjacích staníc (v uvedenom poradí).