Škoda Octavia a Superb sú podľa čitateľskej ankety „Najlepšie autá roka 2014“

5. februára 2014
Komentáre vypnuté

Viac ako 115 000 čitateľov časopisu „auto motor und sport“ rozhodlo: ŠKODA Octavia a ŠKODA Superb sú „Najlepšie autá roka 2014“ vo svojich kategóriách. Medzi malými automobilmi sa ŠKODA Fabia umiestnila na skvelom treťom mieste medzi importovanými vozidlami. Pre českú automobilku je to za posledné štyri ročníky tejto ankety už tretie víťazstvo v kategórii.

Nová ŠKODA Octavia je rodený víťaz: tretia generácia bestselleru značky ŠKODA hneď na prvýkrát skokovo postúpila medzi prvú desiatku nemeckej štatistiky registrácií. Teraz presvedčila jednotka medzi importovanými vozidlami tiež čitateľov odborného časopisu „auto motor und sport“: zvolili Octaviu „Najlepším autom roka 2014“ v kategórii importovaných kompaktných vozidiel. Napriek silnej konkurencii dalo tomuto úspešnému modelu hlas 18,4 % účastníkov.

Dr_Frank_Welsch_prebera_ocenenie_za_SuperbDr. Frank Welsch preberá ocenenie za Superb

Sériovým víťazom je Superb: vlajkovú loď modelovej palety značky ŠKODA zvolili čitatelia „auto motor und sport“ už po štvrtýkrát za sebou najlepším importovaným vozidlom strednej triedy. V tomto roku získal Superb 22,2 % hlasov.

Miesto na stupňoch víťazov si poistila tiež ŠKODA Fabia. V hodnotení importovaných malých vozidiel hlasovalo 8,6 % všetkých účastníkov pre Fabiu, ktorá sa tak umiestnila na peknom treťom mieste.

„Veľmi nás teší, že sa nám v tomto roku s modelmi ŠKODA Octavia a ŠKODA Superb podarilo presvedčiť čitateľov časopisu „auto motor und sport,“ hovorí Dr. Frank Welsch, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť technického vývoja, pri udeľovaní cien v Stuttgarte. „Výsledok ukazuje, že značka ŠKODA vyrába pre svojich zákazníkov správne vozidlá: praktické, atraktívne, kvalitné, s modernou technikou a Simply Clever riešeniami, s tradične skvelým pomerom ceny a úžitkovej hodnoty.”

Prof.Dr.h.c._Vahland_prebera_ocenenie_za_OctaviuProf.Dr.h.c. Vahland preberá ocenenie za Octaviu

Najmä nová generácia modelu Octavia je pre spoločnosť ŠKODA AUTO zásahom do čierneho a pre automobilku získava renomované ocenenia. V Nemecku zvolili čitatelia časopisov „AUTOStraßenverkehr“ a „Eltern“ model Octavia „Rodinným autom roka“. Octavia RS bola navyše čitateľmi odborného časopisu „Auto Bild Sportscars“ vyhlásená za najšportovejší sériový model roku 2013. V Rusku zvolili čitatelia časopisu „Za Rulom“ model Octavia za víťaza v kategórii „Najlepší pomer ceny a úžitkovej hodnoty“. Vo Švajčiarsku sa Octavia umiestnila na skvelom druhom mieste v ankete „Najobľúbenejšie auto Švajčiarov“, organizované týždenníkom „Schweizer Illustrierte“. Vo Fínsku, Dánsku, Slovinsku, Litve a Lotyšsku sa tretia generácia modelu Octavia stala „Autom roka“. Octavia je úspešná aj na domácom českom trhu: Nedávno získala titul „Auto roka 2014“ v hlasovaní verejnosti. Na Slovensku Octavia získala ocenenie „Zlatý volant“ v čitateľskej ankete, ktorú organizuje motoristický mesačník AUTO BILD SLOVENSKO.

Nová ŠKODA Octavia bola navyše nominovaná do finále ankety „Car of the Year 2014“. Na „shortlist“ ankety o európsky automobil roka, jednej z najrenomovanejších a najsledovanejších automobilových cien na svete, postúpilo len sedem z 30 vozidiel. Víťaz bude oznámený na začiatku marca v Ženeve.