Škoda Superb Combi so štýlovým paketom do nepohody

28. januára 2014
Komentáre vypnuté

Vlajková loď značky ŠKODA, modernizovaný model Superb Combi, je k dispozícii aj s výrazným outdoorovým paketom. Súčasťou sady dielov z kolekcie Originálneho príslušenstva ŠKODA sú robustné plastové kryty okolo celého vozidla, modifikované nárazníky alebo lemy blatníkov a prahov. Paket Outdoor je k dispozícii takmer pre všetky kombinácie motorov a prevodoviek modelu Superb Combi.

S paketom Outdoor je dôkladne modernizovaný Superb Combi pripravený aj pre prevádzku mimo bežných ciest. Nápadným znakom sú výrazné ochranné prvky okolo celého vozidla. Vpredu aj vzadu sú nové nárazníky s čiernymi plastovými ochrannými prvkami. Robustné plastové diely prekrývajú aj prahy a lemy blatníkov. Výraznými dizajnovými prvkami sú strieborne lakované časti predného a zadného nárazníka na exponovaných miestach. Praktické sú bočné ochranné lišty na oboch pároch dverí, nákladovej hrane batožinového priestoru a nástupné lišty na prahoch, viditeľné po otvorení dverí.

Superb Combi outdoor

Motorovú paletu modelu ŠKODA Superb Combi s paketom Outdoor tvoria štyri benzínové a tri naftové agregáty. Ponuka pokrýva spektrum motorov od základného štvorvalca 1,4 TSI s výkonom 92 kW až po špičkovú šesťvalcovú motorizáciu 3,6 FSI s výkonom 191 kW. Paket Outdoor je tak k dispozícii takmer pre všetky motorizácie – s výnimkou modelu ŠKODA Superb GreenLine. Automatické prevodovky sú v ponuke len ako moderné šesť a sedemstupňové prevodovky DSG. Zákazník si navyše môže vybrať medzi variantom s pohonom predných alebo všetkých štyroch kolies. Základom techniky pohonu všetkých kolies modelu Superb Combi 4×4 je spojka Haldex štvrtej generácie.

Paket Outdoor je atraktívnym príslušenstvom pre modernizovanú vlajkovú loď značky ŠKODA. Kompletne prepracovaná ŠKODA Superb, ktorá bola na trh uvedená v polovici roka 2013, zaujme inovovaným dizajnom a presvedčí zlepšenými hodnotami spotreby a radom nových technických riešení.

ŠKODA Superb presviedča zákazníkov v Európe, rovnako ako v Číne, Rusku a Indii. Na celom svete doteraz ŠKODA predala približne 615 500 vozidiel tohto vrcholného modelu. V roku 2013 predala ŠKODA AUTO približne 94 500 vozidiel radu Superb.