Skupina Renault má v Európe najnižšie emisie CO2

3. marca 2014
Komentáre vypnuté

Skupina Renault sa stala európskym lídrom vďaka najnižším emisiám CO2 a prvou automobilovou skupinou, ktorá pokorila hranicu 115g CO2//km. Toto sú výsledky na základe predaja osobných vozidiel za celý rok 2013. Prvé miesto je dôsledkom obnovy produktového portfólia, úspechu radu Energy motorov a predaja elektrických vozidiel.

Skupina Renault sa posunula na „pole position“ v Európe s priemernou hodnotou 114,7 g CO2/km* na auto (zdroj: AAA-DATA**) na základe predajov osobných vozidiel za celý rok 2013.

Skupina Renault za tento úspech vďačí nedávnej obnove produktového portfólia, kde je potrebné spomenúť predovšetkým 5 modelov, ktoré emitujú menej ako 100 g CO2/km (Twingo, Nové Clio, Captur, Mégane a Dacia Sandero). V triede malých päťmiestnych dízlových vozidiel je Nové Clio Energy dCi 90 eco2 lídrom s hodnotou 83g/km. Vo všeobecnosti, Nový Renault Clio emituje o 18,5g CO2/km menej ako model predchádzajúcej generácie. Elektrické vozidlá Renault tiež výrazne prispeli k tomuto výsledku.

Renault New eco2 quadrie

Priemerná úroveň emisií CO2 na kilometer naprieč produktovým portfóliom Skupiny Renault sa v roku 2013 zlepšila o takmer 11g (v porovnaní s rokom 2012, kedy bol priemer 125,5 g/km).

“Toto umiestnenie trhového lídra je dôkazom, že kombinácia stratégie v oblasti motorov – s našimi motormi Energy – a stratégie v oblasti elektrických automobilov prináša ovocie. Vďaka týmto inováciám Skupina Renault dosahuje výrazné výsledky a plní svoj cieľ z dlhodobého hľadiska výrazne znižovať negatívny vplyv svojich aktivít na životné prostredie. Tieto zlepšenia sú prospešné rovnako pre našu planétu, ako aj pre zákazníka.“

Jean-Philippe HERMINE, riaditeľ, Renault Group, Environmental Plan

Poznámky 

* Priemerný homologovaný NEDC kombinovaný cyklus emisií CO2 automobilov Skupiny Renault registrovaných v roku 2013 v 23 krajinách EU (všetky krajiny okrem Cypru, Malty, Rumunska a Bulharska).

** Dáta získané od AAA-DATA (Association Auxiliaire de l’Automobile), pobočky CCFA. AAA-DATA je organizácia, ktorá zbiera a vyhodnocuje údaje z automobilového priemyslu pre rôzne autority.