Vo Francúzsku sa predalo už milión Dacii

13. februára 2018
Komentáre vypnuté

Značka Dacia pokračuje v úspechu registráciou svojho miliónteho vozidla vo Francúzsku, čím sa stala kľúčovým hráčom na lokálnom trhu.

Damien Delcloque, riaditeľ značky Dacia vo Francúzsku, povedal:

“Tento míľnik jedného milióna predaných vozidiel Dacia vo Francúzsku za menej ako 13 rokov potvrdzuje postavenie značky ako kľúčového hráča na francúzskom automobilovom trhu. Za posledných 5 rokov  sa nachádza na 5. mieste v predajnosti. Vozidlá Dacia sú zamerané predovšetkým pre súkromných zákazníkov. Relevantné umiestnenie značky na trhu, spolu  s očakávaniami zákazníkov, aj naďalej ponúka dobré vyhliadky pre ďalší rast”.

Menej ako trinásť rokov po príchode značky vo Francúzsku spoločnosť Dacia predala milión vozidiel. Rok 2017 bol pre Daciu ďalším rekordným rokom s 119 357 registráciami OV + ĽÚV (+ 6,5%), pričom Dacia sa umiestnila na 5. mieste na automobilovom trhu. Po prvýkrát vo svojej histórii bola vo Francúzsku Dacia číslo tri v predaji súkromným zákazníkom, pričom najpredávanejším modelom je už druhý rok po sebe Sandero.

Atraktívne, spoľahlivé a cenovo dostupné vozidlá

Od uvedenia modelu Logan v júni 2005 značka Dacia výrazne rozšírila svoj modelový rad bez toho, aby sa odklonila od základných zásad: uľahčiť dostupnosť nových vozidiel, ktoré sú zároveň  atraktívne, kvalitné, spoľahlivé a najmä za prijateľnú cenu. K dnešnému dňu Dacia predáva šesť modelov: Sandero, Logan a Logan MCV, predstavené na konci roka 2016, ďalej Dokker, Lodgy a kultový model Duster.

Zjednocujúca značka

Dacia sa od svojho uvedenia na trh teší takmer neprerušovanému rastu a to práve vďaka podpore svojich zákazníkov. Pýšia sa tým, že si vedia múdro vybrať, čo viedlo k vytvoreniu silnej komunity v celkovom počte až 350 000 fanúšikov na Facebooku. Táto komunita, ktorá sa každoročne stretáva od roku 2008 na podujatí Dacia Piknik, oslávi tento rok svoj desiaty ročník.

Od roku 2004 sa na 44 trhoch Európy predalo viac ako 4,6 milióna vozidiel Dacia.