Ženeva 2014: Renault Clio R.S. 200 EDC so štýlom Monaco GP

5. marca 2014
Komentáre vypnuté

Renault pred niekoľkými rokmi vzdal hold Veľkej cene Monaka vo forme označenia Monaco GP, ktoré sa následne objavilo na karosérii modelov Laguna Coupé, Mégane Coupé a Mégane R.S. Clio R.S. 200 EDC kráča v úspešných stopách svojich predchodcov a ozdobil sa duchom označenia Monaco GP. A tento nový model debutuje na Autosalóne Ženeva 2014.

Clio R.S. 200 EDC s eleganciou, charakterom, športovým štýlom a nápadným výzorom ponúka oveľa viac než neodmysliteľnú všestrannosť a jednoduchosť. A to je aj dôvod, pre ktorý osloví nový typ zákazníka, najmä nežného pohlavia, ktorý ocení styling, veľkorysé špecifikácie a ušľachtilý interiér. Od konca marca 2014 sa zhruba na 20 trhov, vrátane Japonska a Austrálie, dostane početne limitovaná edícia.

Štýl, úžasné vlastnosti a športová elegancia

Clio R.S. 200 EDC Monaco GP je ľahko rozpoznateľné vďaka exkluzívnej perleťovo-bielej farbe karosérie Pearlescent White. Na niektorých trhoch si budú môcť zákazníci okrem nej zvoliť aj platinovo-sivú metalízu Platinum Grey. Medzi voliteľné prvky sa radí čierna strecha. K dispozícii sú aj čierne dekoratívne vzory na prednej časti, zadnom difúzeri, bočných ochranných lištách, kľučkách dverí, 17-palcových alebo 18-palcových zliatinových diskoch a spätných zrkadlách. Zadný spojler je taktiež čierny s rovnako aj kryt piatych dverí pri voľbe zadnej parkovacej kamery. Dolné ochranné panely karosérie nesú ozdobné označenie Monaco GP badge.

Renault Clio R.S. 200 EDC  Monaco GP

Clio R.S. 200 EDC Monaco GP ponúka kultivovanú kabínu, ktorej dominujú čierne a sivé odtiene. Dekoratívne prvky v prevedení Dark Metal nájdeme na volante, hlavici radiacej páky a manžete, rámoch reproduktorov a vnútorných kľučkách dverí. Bezpečnostné pásy sú vo farbe Technique Grey.

Kožené čalúnenie pokrstené ako Riviera dopĺňajú sivé stehy. Očíslované prahy nesú označenie Monaco GP a koberčeky Renault Sport sú lemované sivou.

Kompletný zoznam štandardnej výbavy dopĺňajú tónované sklá (zadné bočné okná a zadné okno), vyhrievané predné sedadlá a tablet multimediálneho systému Renault R-Link.

Renault Clio R.S. 200 EDC  Monaco GP

K dispozícii je príplatkový výkonný telemetrický systém R.S. Monitor 2.0, ktorý ako jediný systém svojho druhu ponúka prístup k funkcii R.S. Replay. Táto funkcia umožňuje motoristom vytvárať a sťahovať pretekárske okruhy, sledovať a kontrolovať všetky dáta uložené počas dňa a zdieľať tieto informácie na sociálnych sieťach

Pod kapotou Clio R.S. 200 EDC Monaco GP tlčie 1,6-litrové prepĺňané srdce s výkonom 200 k, ktoré je prepojené so šesťrýchlostnou dvojspojkovou prevodovkou EDC.

Monako a Renault: prestížne partnerstvo

ACM (Automobile Club de Monaco) je jednou z najvýznamnejších a najznámejších motoristických organizácií. Reprezentuje rýdzu vášeň pre automobilové snahy a nadvládu športu. Práve tieto hodnoty spútali Renault a ACM do silného partnerstva, ktoré trvá už viac než 25 rokov.

Renault Clio R.S. 200 EDC  Monaco GP

Športová a elegantná limitovaná edícia Monaco GP modelu Clio R.S. 200 EDC, ktorá sa predstavila na Autosalóne Ženeva 2014, odzrkadľuje exkluzivitu a prestíž, ktoré charakterizujú svet Monaka.

TEST Renault Clio R.S. 200 EDC