Ford dosiahol najvyšší podiel na trhu so stredne veľkými dodávkami za viac ako desať rokov

25. novembra 2013
Komentáre vypnuté

Spoločnosť Ford dosiahla počas prvých deviatich mesiacov roka 2013 najvyšší podiel na európskom trhu so stredne veľkými dodávkam za viac ako 10 rokov, pričom predala 106 800 kusov vozidiel Transit a Transit Custom* – zákazníci si kúpili novú dodávku strednej veľkosti Ford každé 4 minúty.

O zvýšenie podielu sa najviac zaslúžil nový Transit Custom – Medzinárodná dodávka roka 2013. Do konca septembra tohto roka sa ho predalo už viac ako 24 500 kusov. Podiel značky Ford v uvedenom segmente vrátane modelov Transit a Transit Custom vzrástol v septembri na 14,3 percenta, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2012 predstavuje nárast o 1,4 percentuálneho bodu. Zároveň ide o najvyššiu úroveň od roku 2002.

Ford Transit Family

„Transit Custom je dodávka so skvelým dizajnom, ktorá je odolná, úsporná a riadi sa rovnako ako osobné vozidlo,“

povedal Kevin Griffin, riaditeľ marketingu a predaja v spoločnosti Ford of Europe.

„Svoju životnú púť začala vo víťaznom štýle a v tomto úspešnom ťažení teraz pokračuje aj v showroomoch spoločnosti Ford.“

Len za september 2013 sa podiel spoločnosti Ford v segmente stredne veľkých dodávok – vrátane 1-tonových a 2-tonových úžitkových vozidiel s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony – vyšplhal na 16,8 percenta, čo je o 1,1 percentuálneho bodu viac ako v predchádzajúcom roku. Spoločnosť tak dosiahla najvyšší septembrový podiel na trhu od roku 2001.

Koncom roka 2012 bol do predaja uvedený jednotonový Transit Custom. Ide o prvý model zo série štyroch úplne nových úžitkových vozidiel Transit nasledujúcej generácie, ktoré spoločnosť predstaví počas obdobia 24 mesiacov. Druhý model – nový Transit Connect, patriaci do kategórie vozidiel s užitočným zaťažením 0,6 až 1,0 tony – sa práve začal vyrábať. Nedávno dokonca získal ocenenie Medzinárodná dodávka roka 2014.

„Sme si istí, že vďaka 2-tonovému Transitu a kompaktnému Transitu Courier, ktorý v roku 2014 doplní ponuku doteraz najširšej línie úžitkových vozidiel Ford Transit, budeme pokračovať v duchu tohto povzbudivého začiatku,“

povedal Griffin.