V Európe je už v predaji nový Ford Transit Custom s vysokou strechou

31. októbra 2013
Komentáre vypnuté

Zákazníci si môžu objednávať novú verziu jednotonového úžitkového vozidla Transit Custom s vysokou strechou, ktoré ponúka o 20 percent väčší nákladný priestor než model s nízkou strechou. Objednané vozidlá budú dodané ku koncu tohto roka.

Nová verzia držiteľa titulu Medzinárodná dodávka roka 2013 je určená najmä pre zákazníkov pracujúcich v stavebníctve a špedičných službách. Ponúka o 370 mm vyšší nákladný priestor, ktorý zvyšuje vzdialenosť od podlahy po strop na 1,78 metra, a maximálny objem nákladného priestoru až 8,3 m3 (s plnou priečkou).

Model s vysokou strechou je unikátny vo svojej kategórii vďaka celooceľovej konštrukcii strechy, ktorá je odolnejšia než kompozitné strešné panely. Strecha zároveň ponúka možnosť upevnenia strešného nosiča a maximálne povolené zaťaženie 100 kg.

„Toto je Transit Custom plus – ponúka všetok štýl, úspornosť i odolnosť vozidla s nízkou strechou a k tomu vysokohodnotný dodatočný objem batožinového priestoru,“ uviedol David Gregory, hlavný konštruktér programu Transit Custom spoločnosti Ford of Europe. „Zároveň sme dbali na to, aby si verzia s vysokou strechou zachovala všetky praktické prvky nákladného priestoru, ktoré zákazníci požadovali pri navrhovaní nového modelu.“

Pri vozidlách Transit Custom s vysokou strechou majú zákazníci rovnako široké možnosti výberu ako v prípade modelu s nízkou strechou. Patrí k nim možnosť výberu verzie s krátkym alebo dlhým rázvorom, ako aj rozsiahle možnosti výberu celkovej hmotnosti vozidla a jeho pohonných jednotiek. Karoséria je k dispozícii vo verzii dodávky alebo kombi.

Ford Transit

Rovnako ako model s nízkou strechou, ponúka aj verzia Transit Custom s vysokou strechou najlepšie prvky batožinového priestoru vo svojej triede. Patrí k nim aj najširší otvor bočných dverí, ktorý umožňuje nakladanie europaliet. Modely s krátkym i dlhým rázvorom dokážu prepraviť až tri naložené europalety.

K najnovším progresívnym prvkom nákladného priestoru patrí:

  • priechodný otvor v deliacej priečke, ktorý umožňuje bezpečnú prepravu predmetov s dĺžkou až 3,0 metra, ako sú napríklad rúry či rebríky, vo vnútri vozidla (model s dlhým rázvorom pojme náklad s dĺžkou až 3,4 metra),
  • upevňovacie háky, ktoré spĺňajú normy ISO a DIN, sú premiestnené po bokoch karosérie v záujme zväčšenia využiteľného úložného priestoru a kompletného vyčistenia podlahy,
  • na mieru vyrobená podlahová výstelka batožinového priestoru z jedného kusu, ktorá sa vyznačuje vysokou odolnosťou a ľahko sa čistí,
  • mimoriadne jasné osvetlenie nákladného priestoru vďaka štyrom vysokovýkonným jednotkám s diódami LED.

Ford Transit

Model Transit Custom s vysokou strechou sa vyznačuje tiež vynikajúcou spotrebou paliva s produkciou emisií CO2 na úrovni od 178 g/km*, za ktoré vďačí vylepšenému 2,2-litrovému vznetovému motoru Duratorq TDCi s voliteľným systémom automatického zapnutia a vypnutia motora. Náklady na prevádzku znižujú aj bezkonkurenčné servisné intervaly po 50 000 km alebo dvoch rokoch prevádzky, čo je najdlhší servisný interval v tejto triede vozidiel.

Vozidlo Transit Custom je jedinou dodávkou vo svojom segmente, ktorá získala najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie v bezpečnostných skúškach nezávislej organizácie Euro NCAP. Model s vysokou strechou prináša tiež vyspelé palubné technológie z dielne spoločnosti Ford, ako je systém SYNC s funkciou núdzovej pomoci, zadná parkovacia kamera, systém regulácie zrýchlenia, automatické diaľkové svetlá, výstražný systém pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu či systém na sledovanie pozornosti vodiča.