Nová Škoda Rapid Spaceback má dosiahnuť najlepšiu zostatkovú hodnotu

30. januára 2014
Komentáre vypnuté

Nová Škoda Rapid Spaceback patrí medzi kompaktné vozidlá s najnižšou stratou hodnoty v Európe. K tomuto výsledku dospela štúdia EurotaxGlass, ktorá prebehla v štyroch európskych krajinách.      V tejto štúdii, zahŕňajúcej celkom päť kompaktných hatchbackov, dosiahlo najnovšie kompaktné vozidlo značky ŠKODA najlepšiu zostatkovú hodnotu po troch rokoch a 60 000 najazdených kilometroch.

Škoda Rapid Spaceback – prvý kompaktný hatchback českej automobilky – obohatil tento významný segment v septembri 2013. Automobil presviedča sviežim dizajnom        a všetkými tradičnými prednosťami vozidiel značky ŠKODA. Najnovšie výsledky štúdie EurotaxGlass potvrdzujú výborné vyhliadky nového modelu značky ŠKODA ohľadom očakávaného vývoja zostatkovej hodnoty.

Prieskum skúmal štyri trhy – Nemecko, Španielsko, Francúzsko a Taliansko. EurotaxGlass je medzinárodnou spoločnosťou, poskytujúcou služby v oblasti obchodu s automobilmi.    V rovnomennej štúdii predvída spoločnosť stratu hodnoty niekoľkých novo zavedených modelov. Štúdia EurotaxGlass je všeobecne uznávaný a nezávislý zdroj prognóz postupnej straty hodnoty automobilov.

Škoda Rapid Spaceback

V rámci najnovšej štúdie preverovala spoločnosť EurotaxGlass najpredávanejšie kompaktné hatchbacky: ŠKODA Rapid Spaceback, Hyundai i30, Ford Focus, Citroën C4, Renault Mégane a Kia Sorento. Vo všetkých štyroch krajinách sa dá podľa štúdie            v prípade vozidla ŠKODA Rapid Spaceback po troch rokoch a 60 000 najazdených kilometroch očakávať najlepšiu zostatkovú hodnotu a to v rozmedzí 41 až 47 %. Jednu    z najlepších hodnôt (46 %) dosiahlo kompaktné vozidlo v Nemecku, na druhom najväčšom trhu značky ŠKODA.

„Vynikajúca zostatková hodnota potvrdzuje špičkovú kvalitu a nízku stratu hodnoty nového modelu ŠKODA Rapid Spaceback,“ hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť predaja a marketingu. „Náš prvý kompaktný hatchback vnáša svieži vietor do najsilnejšieho segmentu na európskom trhu a je ideálnym vozidlom pre mladých ľudí, rodiny a zákazníkov z radov podnikateľov. Víťazstvo v štúdii EurotaxGlass je ďalším dôvodom pre kúpu modelu ŠKODA Rapid Spaceback“.

Štúdia EurotaxGlass skúma rôzne kritériá, ako je spotreba, emisie CO2, pomer ceny         a úžitkovej hodnoty, kvalitu a spoľahlivosť. Pri hodnotení sa prihliadalo aj na dizajn          a imidž značky.